Department of Computer Science
Phone: (509) 527-2751

Alumni Alphabetically

Name
Year Graduated
Aaron Woehler 2000-01
Alan Woodruff (Minor) 1983-84
Alexander Hallock 2000-01
Alvin Wong 1986-87
Andrew Karmy 1991-92
Andrew Woodruff 1994-95
Anthony Zbaraschuk (Minor) 1988-89
Aran Wongsaprome 2001-02
Arthur Ketcham 2006-07
Ath Tout 1986-87
Blake Stearman 2000-01
Brent Beardsley 1993-94
Brett Mueller 2000-01
Brian Hall 1982-83
Bruce Whitley 1982-83
Bryan Mallory 1985-86
Cameron Vixie 2003-04
Carl Elkins 1985-86
Chad Halvorsen 2000-01
Christa Mowry 2008-09
Clifford Bowman 1999-00
Clifford Looyenga (Minor) 1981-82
Courteny Shrock 2000-01
Dale McCluskey 1985-86
Daniel Hammond 1992-93
Daniel Northam (Minor) 1989-90
Daniel Rafuse 2012-13
Daren Chard (Minor) 1995-96
Darryl Conrad 1988-89
David Braitgam 1987-88
David Gross 2012-13
David Mundall 2006-07
David Wilbur 1986-87
David Wright 1985-86
Deborah Ang 1984-85
Domingo Melaciano 1994-95
Donovan Salt 1985-86
Douglas Houck 1984-85
Douglas Walter 1996-97
Edward Case 1991-92
Elia Maae 1993-94
Eric Beeson 1998-99
Eric Hanson 1999-00
Eric Lien 2007-08
Erwin Driessen 1996-97
Gary Young 1985-86
Gem Stone-Logan 2001-02
Glendon McFarland 1985-86
Glendon Potschka 1993-94
Hans Buchheim 1998-99
Harvey Steck (Minor) 1984-85
Hector Alvarez 1993-94
Issa Taha 1980-81
James Bowen 2010-11
James Davis 2002-03
James Lindquist 2001-02
James McNeill 1995-96
James Wilson 1983-84
Jared Carr 2002-03
Jeal-Yves Poublan 1982-83
Jeffery Hanson 2005-06
Jesse Scott 2004-05
Johathan Morris (Minor) 2004-05
John Engelman 1995-96
John Manuel 1985-86
John Starin 2006-07
John Vliet 1998-99
Johnathan Duncan 1996-97
Johnathan Kubo 2004-05
Jonathan Schulze 2000-01
Jose Acosta (Minor) 1989-90
Karl Francis 1996-97
Kelly Jenson 2004-05
Kennen Null 1982-83
Kenneth Burden 1980-81
Kevin Djang 1987-88
Kurt Drechsel 1999-00
Leo Van Dolson 2000-01
Lloyd Gorton 1984-85
Mark Foster 1995-96
Martin Reinhardt 1998-99
Matthew Brittain 1992-93
Melinda Baylink (Wittemann) 1989-90
Melodie Hardwick 1999-00
Michael Bork 2006-07
Michael Goff 2004-05
Michael Raynolds 2009-10
Micheal Aufderhar 1985-86
Mons Jensen 1985-86
Nathan Humert 2004-05
Nathaneal Lenart 2007-08
Nichole Haunch 1985-86
Nzwisisa Chidembo 2006-07
Oral Roberts 1984-85
Paul Bellamy 2009-10
Paul Ford (Minor) 1994-95
Peter Adkison 1984-85
Preston Carman 2002-03
Randy Hensel 1989-90
Raphael Carbin 1993-94
Richard Fleck 2001-02
Richard Patchett 1997-98
Ridgeway Caraig 1990-91
Robert Olfert 1992-93
Robert Vixie 1982-83
Rocky Cardwell 2007-08
Roger Heinrich 2004-05
Roger Santo 1994-95
Ronald Wood 1986-87
Rudy Scoot (Minor) 2001-02
Ryan Allen 2010-11
Ryan Coleman 2004-05
Ryan George 2002-03
Samuel Clay 1993-94
Samuel Fortiner 1997-98
Samuel Rodriguez 2000-01
Shannon Thissen (Dobbins) 1992-93
Sharif Ibrahim (Minor) 2004-05
Shawn Sonnentag 1993-94
Shawna Stanley 1984-85
Shelby Spencer 2008-09
Sidney Nash (Minor) 1992-93
Stephen Smith 2011-12
Stevel Healey 1983-84
Theodore Swinyar 2001-02
Thomas Wilson 2008-09
Timothy Geist 2011-12
Timothy Russel 1995-96
Todd Graham 2001-02
Todd Wesslen 1999-00
Tyler Rick 2004-05
Vernon Brown 1981-82
Warren Downs 1995-96
Warren Wessels 2000-01
Wayne Magor 1982-83


 

Page maintained by Jonathan Duncan
Last update on April 22, 2010